Полагање венаца на гроб др Арчибалда Рајса

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

У уторак, 8. августа 2017. године, делегација Криминалистичко-полицијске академије учествовала је у државној церемонији обележавања 88. годишњице од смрти др Арчибалда Рајса која је одржана код његовог споменика у Топчидерском парку у Београду. Током церемоније учесници су положили венце и одали почаст великом пријатељу Српског народа и оснивачу прве полицијске школе у Србији. Поред Академије венце су положили и изасланик председника Републике, представници Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Министарства одбране Републике Србије, представници Града Београда, представници Градске општине Чукарица и представници Друштава за неговање и очување традиције др Арчибалд Рајс. У име Академије, венац је положио в.д. продeкана за наставу проф. др Саша Милојевић. Током церемоније обележавања 88. годишњице од смрти др Арчибалда Рајса ангажовано је шест студената Криминалистичко-полицијске академије.