Учешће студената КПА на државној церемонији поводом страдања српских војника на Крфу и пробоју Солунског фронта

Студенти Криминалистичко-полицијске академије учествовали су на државној церемонији поводом обележавања 101. годишњице страдања српских војника на Крфу у Грчкој и 99 година од пробоја Солунског фронта, одржаној од 25.09. – 01.10.2017. године. Церемонија је одржана на острву Видо, а завршена је бацањем цвећа и венаца у море, ,,Плаву гробницу“. Положени су венци на месту искрцавања српске војске у Гувији, на некадашњем гробљу страдалих припадника Дринске дивизије у Агиос Матеусу и код споменика Јанису Јанулису у Агиос Матеусу. Такође, током церемоније, студенти су у Солуну присуствовали комеморацији на савезничком гробљу „Зејтинлик“, где су положени венци на гробљима Велике Британије, Италије, Француске, Русије и Србије, као и комеморативној свечаности у Поликастру. У повратку, студенти Криминалистичко-полицијске академије, положили су венац у Спомен-костурници у Удову, Република Македонија. На државној церемонији је учествовало десет студената Академије, који су били у пратњи проф. др Горана Вучковића.

Фото: М. Јаћимовић