Посета делегације Академије, Школи за криминалистику Универзитета у Лозани

Наставници Криминалистичко-полицијске академије, проф. др Теодоровић Смиља, доц. др Бранковић Ана, Котуревић Биљана и проф. др Милашиновић Никола, посетили су Школу за криминалистику Универзитета у Лозани, Швајцарска са циљем јачања сарадње Катедре форензике, као и других катедри КПА, са Школом за криминалистику. Планирано је да се сарадња пре свега остварује путем размене искустава у области едукације будућих форензичара и криминалиста, унапређења свих нивоа студија студијског програма Форензичко инжењерство, као и могућности реализације заједничких пројеката. У оквиру посете је реализовано више радних састанака са директором Школе за криминалистику, проф. Ribaux-ом, као и наставницима (проф. Andy Bacue, проф. Christophe Champod и проф. Olivier Delémont) и сарадницима (др Đurđica Hazard, др Simon Beschler, Anne Bannwarth и William Lacour) са поменуте установе. Делегација са КПА је такође посетила Универзитетски центар за форензичку медицину (University Center for Legal Medicine), који представља саставни део Школе за криминалистику, и то Катедре за судску медицину, форензичку радиологију са антропологијом, форензичку токсикологију и форензичку генетику, где је одржан и радни састанак са проф. Castella и др Diana Hall. У оквиру радних састанака чланови КПА делегације презентовали су свој наставни и научноистраживачки рад, а у краћем обраћању представљена је и читава Установa.