Студијско путовањe у Македонију - Битољ

У складу са Државним програмом обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, а поводом обележавања годишњице Дана Примирја у првом светском рату у Битољу, Република Македонија, 12 студената Криминалистичко-полицијске академије je учествовало у церемонији полагања венаца и одавању почасти страдалим српским војницима на Српском војничком гробљу у Битољу. Студенти Криминалистичко-полицијске академије учествовали су у протоколарном делу. Свечаности су присуствовали помоћник министра за рад, социјалну политику и борачку заштиту Зоран Милошевић, конзул Марија Танасијевић, представници Војске Србије, војни аташеи Русије, Француске, Италије, Грчке, Бугарске, Немачке, Аустрије, Кине, Америке, Велике Британије и Нато пакта. Венце су положили и Удружења грађана Србије у Македонији. После свечане манифестације у Битољу посећена су и српска војничка гробља у местима Бач, Добровени, Скочивир поред Црне реке, Скочивир у селу и Живојно. По завршетку манифестација организатор се захвалио студентима Академије на сарадњи и похвалио њихово ангажовање. За припрему, организацију и спровођење поменутих активности студената, били су задужени проф. др Слободан Миладиновић и ментор Дејан Стојиљковић.