Академију посетио Günther Bechtloff, официр за везу Савезног MУП-а Р. Аустрије

Дана 13.03.2018. године Криминалистичко-полицијску академију је посетио официр за везу Савезног министарства унутрашњих послова Републике Аустрије Günther Bechtloff са сарадницама, асистентима Бојаном Костић-Стевановић и Зорицом Миловановић. Радном састанку присуствовали су в.д. декана проф. др Горан Бошковић, в.д. продекана за студије другог степена проф. др Александар Бошковић и шеф катедре криминалистичких наука проф. др Зоран Ђурђевић. Руководство академије је госте упознало са студијским програмима и историјом полицијског школства у Републици Србији. Уз велико међусобно уважавање утврђена је обострана спремност за сарадњу, као и могући правци сарадње са циљем унапређења стручних капацитета полиција Републике Србије и Републике Аустрије у супротстављању криминалитету. На крају посете господин Günther Bechtloff одржао је почасно предавање студентима Криминалистичко-полицијске академије на тему „Улога официра за везу у међународној полицијској сарадњи“.

© Copyright 2018. All Rights Reserved Криминалистичко-полицијска академија. Информатички центар.