Студенти Криминалистичко-полицијске академије посетили спомен обележја у Чешкој

На позив Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, десет студената Криминалистичко-полицијске академије, 28. aприла 2018. године, учествовало је у протоколарном делу церемоније полагања венаца и одавања почасти код спомен-костурнице у некадашњем концентрационом логору у Јиндриховицама у Чешкој Републици, у којој почива 7100 српских заробљеника из Првог светског рата. Истог дана, у оквиру церемоније поводом обележавања стогодишњице од смрти Гаврила Приниципа, помоћник министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, господин Зоран Милошевић, представници Министарства, студенти Криминалистичко-полицијске академије, Војне академије, представници Министарства одбране, Министарства унутрашњих послова, амбасаде Републике Србије у Прагу и Удружења за неговање традиција ослободилачких ратова Србије положили су венац и одали почаст код спомен-плоче Гаврила Принципа у Терезину, на улазу у ћелију у којој је преминуо 28. априла 1918. године. Студенти Криминалистичко-полицијске академије су 29. априла 2018. године, након пријема у амбасади Републике Србије и љубазног гостопримства амбасадора Вере Маврић, учествовали у протоколарном делу церемоније полагања венаца и одавања почасти у цркви Успења Пресвете Богородице са спомен-костурницом на Олшанском гробљу у Прагу у којој почива 131 српски војник пао у Првом светском рату и у којој се налази спомен-плоча краљу Александру Карађорђевићу. Студенти Криминалистичко-полицијске академије похваљени су од стране представника Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања за допринос одржавању церемонија и изузетно представљање Републике Србије у Чешкој.

© Copyright 2018. All Rights Reserved Криминалистичко-полицијска академија. Информатички центар. Пријатељи сајта