Обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије

У складу са Државним програмом обележавања годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије, дванаест студената Криминалистичко-полицијске академије je 16. октобра 2018. године, учествовало у церемонији полагања венаца и одавању почасти страдалим лицима српског порекла на комеморативној церемонији у оквиру Арадске тврђаве, месту на коме је био аустро-угарски логор интернирцима у Првом светском рату. Током четири ратне године, према расположивим подацима, на том месту страдало је 4317 Срба. Сахрањивање страдалих вршено је на две локације: у непосредној билизини саме тврђаве, на обали реке Мориш и на арадском градском гробљу “Помениреа”. Такође, студенти су учествовали у полагању венаца и одавању државних и војних почасти на гробљу у Темишвару, где су сахрањени југословенски пилоти из априлског рата 1941. године. По завршетку манифестација организатор се захвалио студентима Академије на сарадњи и похвалио њихово ангажовање.

© Copyright 2018. All Rights Reserved Криминалистичко-полицијска академија. Информатички центар. Пријатељи сајта