30. Београдски маратон

23042017 У суботу, 22.04.2017. године, одржан је јубиларни 30. Београдски маратон. Криминалистичко-полицијску академију, у полумаратонској трци на 21 километар, представљало је 26 студената, који су успешно завршили трку. Студент Миленковић Филип истрчао је маратонску трку од 42 километра, а најбољи успех постигла је мешовита штафетна група који су представљали студенти Товиловић Иван, Милосављевић Неда, Стојановић Дарко и Митић Дајана, који су у конкуренцији од 115 штафета освојили треће место.
На манифестацији је, као обезбеђење догађаја, учествовало 100 студената Криминалистичко-полицијске академије, чија улога је била обезбеђење старта и циља маратона. Ангажовани су студенти I године академских и струковних студија, који су по завршетку маратона за свој рад похваљени од стране организатора. Значајан допринос, својим ангажовањем дали су и студенти Васо Богдановић, Мирослав Марковић и Марко Марковић, у улози командира. На манифестацији, заједно са студентима, радили су референти за менторски рад и безбедност Драгана Серпак, Јелена Војиновић, Горан Жигић и Дејан Стојиљковић.